LAUTP T13 -joukkue SPL-lopputurnauksessa, I taso viikonloppuna Kuopiossa
8.10.2021 12.20 Uutiset / Seuran etusivu

LAUTP T13 -joukkue SPL-lopputurnauksessa, I taso viikonloppuna Kuopiossa

T13-joukkue aloittaa tänään perjantaina T13 SPL-lopputurnauksen, I taso pelit Kuopiossa. Joukkue saavutti paikan lopputurnaukseen T13 Liiga Etelä -sarjan menestyksen kautta. Turnaukseen kokoontuu 16 Suomen parasta 2008-ikäluokan joukkuetta. Tämän päivän ensimmäisessä ottelussa vastaan astuu OHF Oulusta. Ottelu alkaa klo 15.15. Viikonlopun pelejä voit seurata striimattuna YouTubesta kanavalla Intopelaaja. Lisää tyttöjen tunnelmia turnauksesta on tulossa myös joukkueen Instagram-tilille "LAUTP T08".

”Erittäin hieno saavutus joukkueelta. Koko seuran ja koko alueen tyttöfutikselle on upeaa, että Lauritsalasta ponnistetaan sekä Liiga Etelään että SM-lopputurnaukseen saakka.”, toteaa LAUTP:n valmennuspäällikkö Jyri Puhakainen.

Seuraa tuloksia Palloliiton tulospalvelusta.


   
Lisää uutisia
LAUTP ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat